وبلاگ

گزارش RBC: اپل در موقعیت ارائه خدمات ارزهای دیجیتال قرار میگیرد .

 

اپل یک وضعیت شفاف در اختیار دارد تا یک سازوکار خرید و فروش ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد. کاری که باعث میشود این شرکت سهم خود را از این بازار به سرعت به دست آورد.

به گزارش رویترز و به‌گفته گزارش تحلیل RBG از بازارهای سرمایه، با نرم‌افزارهای کلاس جهانی و اکوسیستم ایمنی که در گزینش این شرکت قرار دارد، اپل می‌تواند مشکلاتی همانند قوانین شناخت مشتری و باقی مقررات را که مانع از سرمایه‌گذاری افراد در دارایی‌های دیجیتال می‌شود، از این بین بردارد.

در خبر آمده است که این شرکت سیستم‌ بسته‌ای را عرضه میدهد که از فعالیت‌های ویرانگرپیشگیری می‌کند، امنیت دارایی‌ها را افزایش می‌دهد و امکان در دسترس بودن سریع را به خریداران و فروشندگان دارد.

در ادامهٔ خبر آمده است چنانچه اپل که هم اکنون یک برنامه کیف پول دارد، در این مسیر قدم بگذارد، احتمالاً ایالات متحده به یک پیشرو جهانی در دارایی‌های دیجیتال می‌شود و احتمال تعطیل‌شدن این صنعت توسط دولت [به‌دلیل ورود شرکت‌های بزرگ] کاهش می‌یابد. در گزارش RBC گفته شده است:

[stextbox id=’alert’ bgcolor=’faf5a0′ cbgcolor=’ebf296′ bgcolorto=’ecf797′ cbgcolorto=’eff792′ image=’null’]چنانچه ایالات متحده بالاترین دارایی‌های رمزنگاری‌شده (اعم از بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال) را در اختیار داشته باشد، ممنوع‌کردن استفاده از این دارایی‌ها غیر منطقی خواهد بود .[/stextbox]

این گزارش در همان روز انتشار یافت که تسلا، غول جهانی تولید خودروهای برقی که وابسته به ایلان ماسک، ثروتمندترین ادم جهان است، در اطلاعیه‌ای گفت که ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریده است و در آیندهٔ نه چندان دور این ارز دیجیتال را به‌عنوان یک روش پرداخت خواهد پذیرفت. این خبر سبب رشد چشمگیر قیمت بیت کوین شد.

تا به حال اپل در برخورد با ارزهای دیجیتال با احتیاط برخورد کرده است. این شرکت در سال ۲۰۱۴، کیف پول‌های نرم‌افزاری ارزهای دیجیتال را از اپ‌استور حذف کرد، اما بعدها این تصمیم خود را لغو کرد.از این رو، اپل استخراج ارزهای دیجیتال را در موبایل‌های خود ممنوع کرده است. همچنین اجازه نمی‌دهد از کارت‌های اعتباری اپل‌کارت برای خریدن ارزهای دیجیتال استفاده شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *