وبلاگ

مسترکارت گفت که ارزهای دیجیتال را می‌پذیرد !

 

مسترکارت جدیدا اعلام کرد که تااخر سال ۲۰۲۱ میلادی، از ارزهای دیجیتال حمایت می‌کند. هنوز معلوم نیست که مسترکارت از چه ارزهایی در شبکه خود پشتیبانی خواهد کرد.

به گزارش «The Block»، مسترکارت در پستی که در وبلاگ رسمی خود منتشر کرد عنوان کرد که:

[stextbox id=’alert’ bgcolor=’dbd7d7′ cbgcolor=’cfcaca’ bgcolorto=’d6d2d2′ cbgcolorto=’d4cfcf’ image=’null’]هر نظر و ایده ای که در مورد ارزهای دیجیتال داشته باشید، چه یک طرفدار دوآتشه باشید و چه یک دشمن خونی، حقیقت این است که این ثروت ‌های دیجیتال در دنیای پرداخت‌ها در حال تبدیل‌شدن به یک بخش مهم هستند.[/stextbox]

در بخش دیگری از اطلاعیه مسترکارت آمده است:

[stextbox id=’alert’ bgcolor=’e0dcdc’ cbgcolor=’d6d6d6′ bgcolorto=’e6e3e3′ cbgcolorto=’dbd7d7′ image=’null’]خودمان را برای آینده ارزهای دیجیتال و پرداخت‌ها آماده و اعلام می‌کنیم که امسال مسترکارت پشتیبانی مستقیم از برخی از ارزهای دیجیتال را در شبکه خود شروع می‌کند. این اتفاق تحولی بزرگ است که به تلاش زیادی لازم دارد.[/stextbox]

هنوز مشخص نیست که مسترکارت از کدام ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد. این غول حوزه پرداخت در این باره گفت که :

در رابطه با اینکه از چه دارایی‌هایی پشتیبانی خواهیم کرد، بررسی‌های زیادی را انجام خواهیم داد. اضافه‌شدن ارزها بر پایه اصول‌مان در مورد ارزهای دیجیتال است. این اصول بر حقوق مصرف‌کننده و سازگار شدن ان با قوانین متمرکز است.

مسترکارت همچنین گفته است که استیبل کوین‌ها در بین ارزهای دیجیتال پشتیبانی‌شده این شرکت قرار خواهند داشت. این شرکت در این بارها علام کرد که :

به‌ طور شفاف باید گفت که تمام ارزهای دیجیتال در شبکه ما پشتیبانی نمیشوند .  اخیرا نشان داده شده است که استیبل کوین‌ها قانون‌گذاری‌شده‌تر و قابل‌اتکاتر هستند، از طرفی دیگر صدها دارایی‌ دیجیتال وجود دارد که همچنان باید روی سازگاری با قوانین خود کار کنند تا با شاخص های ما همخوانی داشته باشند.

توقع داریم که مصرف‌کنندگان و اکوسیستم، به‌عنوان یک واحد، به‌سمت دارایی‌هایی کشیده شوند که امنیت و اعتماد ارائه می‌کنند. اینها همان ارزهای دیجیتال باثباتی هستند که انتظار داریم وارد شبکه های خود کنیم.

قبل از اعلام برنامه‌های بروز مسترکارت، اقدامات این شرکت در مورد ارزهای دیجیتال، به دور محور خدمات کارتی می‌چرخید.

برای مثال، مسترکارت موقعیتی را فراهم کرده بود که کاربران می‌توانستند با استفاده از ارزهای دیجیتال از طریق کارت‌خوان‌ها خرید کنند. قابل ذکر است که در این روش، پذیرندگان به‌جای ارزهای دیجیتال، ارزهای دولتی دریافت می‌کردند. مسترکارت درباره این قضیه گفت:

فلسفه برخورد ما در مورد ارزهای دیجیتال ساده و واضح و به دور از پیچیدگی است: مسئله انتخاب است. مسترکارت اینجا نیامده است تا به شما بگوید کم‌کم از ارزهای دیجیتال استفاده کنید. ما اینجاییم تا به مشتریان، کسب‌وکارها و فروشندگان این فرصت را بدهیم که به‌سمت ارزش دیجیتال حرکت کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *