وبلاگ

مایکل نووگراتز : بیت کوین مانند طلا، اولین طرح هرمی قانونی می‌شود

 

مایکل نووگراتز (Michael Novogratz)، مدیر اسبق صندوق سرمایه‌ی وال‌استریت که به عنوان یکی از بهترین طرفدار بیت کوین نیز شناخته می‌شود، باوجود اینکه بیت کوین در سال ۲۰۱۸ سقوط شدیدی در بازار داشته است  اما همچنان به اینده درخشان بیت کوین امیدوار است .

این سرمایه‌گذار اعتقاد دارد که بیت کوین در اینده تبدیل به «طلای دیجیتال» و منبع ارزشمند مانند طلا خواهد شد.

 

در حال حاضر من چهره زشت ارزهای دیجیتال هستم!

نووگراتز در گذشته پیش بینی های حساب شده ای در رابطه با بیت کوین انجام داده بود .وی اعتراف کرد که جدیدا با خطا روبه رو شده است. او در گفت و گویی با بلومبرگ در این باره گفت :

[stextbox id=’alert’ bgcolor=’f5dcdc’ cbgcolor=’f2d5d5′ bgcolorto=’f5dada’ cbgcolorto=’f0cece’ image=’null’]طی دورانی محدود ، اظهارنظرهای عالی  داشتم. آن موقع چهره‌ی زیبای بازار ارزهای دیجیتال بودم لیکن در حال حاضر تبدیل به چهره‌ی بد و زشت این بازار شده‌ام.[/stextbox]

در جولای ۲۰۱۸، نووگراتز اذعان داشت که قیمت بیت کوین اکنون در پایینترین قیمت خود قرار دارد و برای جلب توجه سرمایه‌گذاران موسسات در این بازار، به مقررات درست و واضحی نیاز است .

همچنین درمورد پیش‌بینی اشتباه خود افزود که «بیت کوین برای ۴ ماه در قیمت ۶,۲۰۰ دلار باقی مانده بود و من احساس کردم که دیگر فروشی در کار نخواهد بود .» همچنین وی دراین باره گفته بود که هاردفورک بیت کوین کش و محکومیت ICOها از جانب کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، یکی از دلایل اصلی ایجاد ترس در بسیاری از سرمایه‌گذاران شده است.

علی رغم این موارد، هنوز نووگراتز دیدگاه مثبتی به اینده بیت کوین دارد، و بر این باور است که بیت کوین می‌تواند «طلای دیجیتال» شود:

 

[stextbox id=’grey’ bgcolor=’f5cbcb’ bgcolorto=’f2d0d0′ image=’null’]من به تبدیل شدن بیت کوین به طلای دیجیتال بشدت اعتقاد دارم . این بدین معناست که در میان تعداد زیادی از ارزها، فقط یکی از آن‌ها به عنوان طرح هرمی قانونی، درست مثل آنچه که طلا هست، نتیجه میدهد .[/stextbox]

بانک Galaxy Digital در خطر ورشکستگی …

 

از سری فعالیت‌های نووگراتز در عرصه‌ی ارزهای دیجیتال، ایجاد بانک Galaxy Digital LP بوده است که فعالیت تجاری خود را در آگوست ۲۰۱۸ شروع کرد.

این بانک شروع بی برنامه و بی پایه و اساسی داشت، که ۲۰ درصد از سهام خود را در یک روز از دست داد. همچنین این بانک در سه ماه اول سال ۲۰۱۸ حدود ۱۳۴ میلیون دلار زیان را متحمل شده است. در آن‌ زمان نووگراتز، این شریک سابق بانک گلدمن ساکس، بار دیگر گفت که تقریباً به پایین ترین قیمت رسیده ایم .

به طور مختصر از آن زمان تا حالا  بازار درگیر افت شدیدی شده و قیمت بیت کوین در مقایسه به آن موقع ۶۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است. با این حال ، نووگراتز می‌گوید که وضعیت آنطوری که به نظر می‌رسد داراماتیک نیست.

[stextbox id=’alert’ bgcolor=’d9a7a7′ cbgcolor=’c99d9d’ bgcolorto=’d4a5a5′ cbgcolorto=’cfa3a3′ image=’null’]ما اختیاردار کسب‌وکاری هستیم که اگر سال دیگر سرمایه نداشته باشد امکان ورشکستگی وجود دارد. ما خشمگین نیستیم؛ ما فقط ناامید شدیم که سرمایه‌گذاران ما پول زیادی را از دست داده‌اندو ضرر زیاد را متحمل شدند . ما پول زیادی را برای ایجاد یک کسب‌وکار بلند مدت تهیه‌کرده‌ایم.[/stextbox]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *