وبلاگ

قیمت بیت کوین به مرز ۵۰,۰۰۰ دلار رسید و سقوط کرد !

 

بعد از منتشر شدن اخبار مثبت از پذیرفته شدن بیت کوین به وسیله مؤسسات مالی بزرگ، قیمت بیت کوین با رشدی قابل‌توجه و خوبی در روز یکشنبه (۲۷ بهمن)، به ۴۹,۷۱۶ دلار رسیده و رکورد قیمتی جدیدی را به ثبت رساند. اما ساعاتی بعد تا کانال ۴۵,۶۰۰ دلار سقوط کرد و هم اکنون در حال معامله در محدودهٔ ۴۷,۰۰۰ دلار است.

به گزارش کوین دسک، بیت کوین با گذر از رکورد پیشین ۴۹,۰۰۰ دلاری خود که در روز پنج‌شنبه ثبت شده بود، به قیمت ۴۹,۷۱۶ دلار رسید. اما هم اکنون با کمی تغییر و افت ۴.۶ درصدی نسبت به اوج قیمتی، با قیمت ۴۷,۵۰۰ دلار معامله می‌شود. به نظر نمی‌رسد این افت قیمتی در ساعت اخیر، دلیل اصلی و بنیادی خاصی داشته باشد.

رکورد قیمتی جدید بیت کوین در شرایطی به ثبت رسیده است که تحلیل‌گران یقین دارند دلیلِ رشد قیمت بیت کوین با این سرعت سرسام‌آور، زیاد بودن علاقه سرمایه‌گذاران سازمانی به بیت کوین است.

گزارش روز گذشتهٔ بلومبرگ هم تأییدی بر این حرف است. بلومبرگ دیروز در گزارشی گفت بخش سرمایه‌گذاری مورگان استنلی که «Counterpoint Global» نام دارد و بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار دارایی در اختیار دارد، در حال بررسی کردن سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است.

همچنین در خبر بعدی اشاره شد به این که دویچه بانک آلمان هم با قصد عرضه خدمات به صندوق‌های پوشش ریسک که قصد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال دارند، به‌دنبال عرضه سرویس‌های امانی ارزهای دیجیتال است.

شرکت آرک اینوست (Ark Invest) هم در گزارشی که برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا فرستاده است ، گفته است که سهام خود در صندوق بیت کوین گری اسکیل را افزایش داده است. علاوه بر این، بانک نیویورک ملون (Bank of New York Mellon) هم واحد امانی ارزهای دیجیتال خود را گسترش خواهد داد.

تمام این اخبار خوب، چند روز بعد از بزرگترین خبر سال برای بیت کوین بنا بر اینکه خودروسازی تسلا ۱.۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است، منتشر شد.

همزمان با رکوردشکنی قیمت بیت کوین، برخی از آلت کوین‌ها هم شاهد بالا رفتن قیمت بودند.

قیمت چین لینک به ۳۵.۷۳ درصد رسید و رکورد جدیدی را ثبت کرد. همچنین آلت‌ کوین‌هایی مانند بیت کوین کش، اتریوم کلاسیک، بیت کوین اس‌وی و نئو هم بیش از ۲۰ درصد در ۲۴ ساعت رشدداشته اند .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *