وبلاگ

فعال بودن بیش از ۲۲ میلیون ادرس بیت کوین در ماه ژانویه !

 

  • فعالیت های درون زنجیره‌ای بیت کوین در ماه گذشته رشد فوق العاده ای داشته است؛ طوری که بالای ۲۲.۳ میلیون ادرس بیت کوین در این ماه اقدام به دریافت یا ارسال بیت کوین کردند.
  • به گزارش کوین تلگراف، میتوان در ماه گذشته شاهد رکورددار قیمت و فعالیت شبکه بیت کوین بود. در این ماه، بیش از ۲۲.۳ میلیون آدرس منحصربه‌فرد به مدت ۳۱ روز بیت کوین دریافت یا ارسال کردند.

 

  • این آمار توسط شرکت جمع‌آوری داده بازار ارز دیجیتال گلسنود (Glassnode) مورد توجه قرار گرفت. این شرکت در یک توییت نوشت که در ماه ژانویه شاهد بیشترین میزان شمار ماهانه آدرس‌های فعال منحصربه‌فرد در تاریخ بیت کوین بوده است:

در ماه گذشته ، بالای ۲۲.۳ میلیون آدرس منحصربه‌فرد به‌صورت اکتیو در شبکه BTC ارسال یا دریافت کردند که رکورددار بیشترین امار ماهانه در تاریخ بیت کوین تا به امروز بوده است.

  • رکورد قبلی رشد فعالیت در ماه گذشته  بیش از ۲۱ میلیون آدرس فعال را که در دسامبر سال ۲۰۱۷ به ثبت رسیده بود ، شکست. از سال ۲۰۱۷ به بعد ، میزان شمار  آدرس‌های منحصربه‌فردی که در بیت کوین فعالیت داشتند ، در ماه هیچگاه کمتر از ۱۰ میلیون آدرس دیده نشده است .

 

  • گلسنود همچنین یادآور شد که بر خلاف افزایش کیف پول‌های منحصربه‌فرد فعال، شمار «موجودیت‌های فعال» در شبکه بیت کوین پس از ثبت رکورد جدید در اوایل ماه گذشته ، به طور چشمگیری روند نزولی داشته است .

 

  • با توجه به تعریف گلسنود، «موجودیت» (entity) عبارت است از «دسته ای از آدرس‌ها که بوسیله همان موجودیت در شبکه مدیریت می‌شود».میزان حجم معاملات بیت کوین در ماه گذشته به سطح بی‌سابقه‌ای رسید که با افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۳۰,۰۰۰ دلار و ثبت رکورد ۴۲,۰۰۰ دلار همزمان شد. بعد از ان سه هفته بیت کوین در دامنه مشخصی با قیمت ثابت با قی ماند .

 

  • صرافی کراکن (Kraken)  در آمریکا در این ماه اعلام کرد،میزان تراکنش‌های پردازش شده آن در ماه ژانویه بیش از کل سال ۲۰۱۹ بوده است. با توجه به گفته این صرافی، در ماه گذشته ۵۶ میلیارد دارایی در این پلتفرم جا به جا شده است.

 

  • شمار تعداد زیادی از صرافی‌های ارز دیجیتال در ماه گذشته دچار مشکل و  وادار به تعطیلی شدند. کراکن و کوین بیس (Coinbase) اقداماتی رو در پیش گرفتند تا از مشکلات ناشی از افزایش ترافیک و حجم در آینده جلوگیری کنند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *