وبلاگ

سومین فرد ثروتمند مکزیک نام بیت کوین را وارد بیوی توییتر خود کرد!

 

 

ریکاردو سالیناس پلیگو (Ricardo Salinas Pliego)، سومین فرد ثروتمند مکزیک و مدیر گروه شرکت‌های سالیناس، هشتگ بیت کوین را به بیوی توییتر خود انتقال داد.

به گزارش کوین تلگراف، بعد از ایلان ماسک، حالا نوبت به سومین فرد ثروتمند مکزیک رسیده است که هشتگ بیت کوین را به بیوی خود اضافه کند. طبق امارهای اخیر، دارایی خالص سالیناس ۱۳ میلیارد دلار است.

سالیناس در توییتر خود بالای  ۸۴۰,۰۰۰ دنبال‌کننده دارد و به نظر میاید که روز شنبه هشتگ بیت کوین را به بیوی توییتر خود اضافه کرده باشد. قیمت بیت کوین روز شنبه با گذر از ۴۰,۰۰۰ دلار،بیشترین قیمت خود در ۲۳ روز گذشته را ثبت کرد.

سالیناس ماه دسامبر (دی)، در گفتگویی اعلام کرده بود که در سال ۲۰۱۳، حدود ۲۰۰ دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده بود. سالیناس در این مصاحبه گفت که که در سال ۲۰۱۷ و زمانی که قیمت بیت کوین در محدوده ۱۷,۰۰۰ دلار قرار داشته ، بیت کوین‌هایش را فروخت. او همچنین از بیت کوین به‌عنوان «برترین سرمایه‌گذاری» خودش یاد کرده است .

او در ماه نوامبر (آبان) گفته است که ۱۰ درصد از سبد سرمایه‌گذاری نقد خود را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده و بقیه این سبد را به حوزه استخراج فلزات ارزشمند اختصاص داده است.

بعد از آنکه سالیناس بیت کوین  را خریداری کرد، قیمت بیت کوین هم با جهشی قابل‌توجهی در ماه‌های دسامبر (۲۰۲۰) و ژانویه (۲۰۲۱) دو برابر شد. طبق گفته‌ها سالیناس، او قصد ندارد حداقل تا ۵ سال آینده بیت کوین‌هایش را بفروشد.

او تنها میلیاردری نیست که در توییتر و شبکه‌های اجتماعی ارزهای دیجیتال را به‌نوعی تبلیغ کرده است. در روزها و هفته‌های گذشته، ایلان ماسک بارها از دوج کوین و بیت کوین تعریف و تمجید کرده است. این تعریف ها باعث شد تا قیمت دوج کوین طی ۳۰ روز گذشته، بالای ۶۰۰ درصد رشد کند.

در حال حاضر هر واحد بیت کوین در محدوده ۳۸,۸۰۰ دلار معامله می‌شود و نسبت به ۲۴ گذشته ۱ درصد افزایش قیمت را داشته است .

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *