وبلاگ

سقوط دوج کوین پس از توییت ایلان ماسک: اگر دارندگان بزرگ دوج کوین بخواهند دارایی خود را بفروشند، حامی کامل آن خواهم بود!

 

قیمت دوج کوین بعد از توییت اخیر ایلان ماسک دررابطه با حساب‌های ثروتمند دوج کوین با کاهشی ۲۳ درصدی همراه شد.

به گزارش کوین تلگراف، ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان و مدیرعامل شرکت تسلا، دیشب در توییتی ضمن اشاره به توزیع نامتعادل دوج کوین بین سرمایه‌گذاران، گفت که دارندگان عمده این ارز دیجیتال باید ارزهای خود را بفروشند.

توزیع دوج کوین بین سرمایه‌گذاران به‌طور عجیبی ناهمگون است؛ به صورتی که یک حساب حدود ۲۸.۷ درصد از دوج کوین‌های موجود را در بر دارد. حدود ۵۰ درصد از ارائه دوج کوین هم تنها در اختیار ۱۲ آدرس است. ماسک در این توییت عنوان کرد :

اگر دارندگان عمده دوج کوین بیشتر ارزهای خود را به فروش برسانند، حمایت کامل خودم را از این ارز اعلام می‌کنم. از نظر من تنها مشکل اصلی و جدی [درباره دوج کوین] متمرکز بودن زیاد آن است.

کمی بعد از این توییت، قیمت دوج کوین ۲۳ درصد کاهش یافت و از ۰.۰۶۳ دلار به ۰.۰۴۸ دلار رسید. ماسک قبل تر هم با توییت‌های خود باعث بالا رفتن و پایین اومدن قیمت ارزهای دیجیتال شده بود؛ با این حال، تاثیر او در سقوط امروز چندان روشن نیست؛ چراکه در زمان حال ، حدود ۱۰۵ میلیارد دلار از ارزش بازار ارزهای دیجیتال کاسته شد و این اتفاق فقط مخصوص دوج کوین نبود.

طی ساعات گذشته بسیاری از ارزهای دیجیتال بازار و به‌ویژه آلت کوین‌ها، حدود ۲۰ درصد اصلاح را تجربه کردند. تحلیل‌گران اعتقاد دارند که رسیدن بیت کوین به اوج تاریخی تازه در ساعات گذشته باعث شده است تا حجم معاملات بازار آلت کوین‌ها کاهش پیدا کند.

تخمین دقیق توزیع ارزهای دیجیتال میان افراد مختلف، کار بسیار سختی است؛ چراکه روی بلاک چین عمومی سوابق تراکنش‌ها و حساب‌ها با نام‌های مستعار ثبت می‌شوند. این در حالی است که داده‌های منابع مختلف حاکی از آن است که تقریباً ۷۰ درصد عرضه دوج کوین در اختیار تنها ۱۰۰ آدرس است.

بیلی مارکوس (Billy Marcus)، بنیان‌گذار دوج کوین، چندی پیش در مصاحبه‌ای اعلام کرد که در سال ۲۰۱۵ و زمانی که با مشکلات اقتصادی سر وکار داشته، دوج کوین‌هایش را به فروش رسانده است. وی سال ۲۰۱۳ کار روی این ارز دیجیتال را شروع کرد.

حرف های ایلان ماسک حول محور دوج کوین بیشتر جنبه فان داشته است. او یک بار خودش را مدیرعامل سابق دوج کوین خوانده بود.

بیشتر صحبت‌های او هم به‌صورت طنزهای اینترنتی بوده است و نمی‌توان گفت که یک استراتژی سرمایه‌گذاری زیر صحبت‌های او وجود داشته باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *