وبلاگ

درآمد ماینرهای بیت کوین به بیش از ۱ میلیارد دلار رسید

 

ماینرهای بیت کوین در اوایل سال ۲۰۲۱ و تنها در ژانویه (دی ۹۹) بیش از ۱.۰۹ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند. دستگاه‌های ماینینگ بیت کوین که در تمام دنیا مشغول به استخراج بهترین ارز دیجیتال هستند، در ماه گذشته بیش از یک میلیارد دلار BTC استخراج کرده‌اند.

بر اساس اطلاعات داشبورد The Block، این مقدار بالاترین میزان درآمد از دسامبر ۲۰۱۷ است.

درآمد دستگاه ماینرهای بیت کوین در ماه قبل ، به میزان ۱.۰۲ میلیارد دلار رسید . بیشترین میزان درآمد ماهانه دستگاه‌های استخراج کننده Bitcoin، هم‌زمان با ثبت رکورد قیمت این ارز در جریان بازار صعودی سال ۲۰۱۷ به میزان ۱.۲۵ میلیارد دلار به ثبت رسیده است.

 

از این حجم تعداد  ۹۷۷ میلیون دلار حاصل از پاداش ماین بلوک‌های شبکه میباشد . باقی مانده آن از کارمزد تراکنش‌ها به دست آمده است. این مبلغ به واسطه افزایش قیمت فوق العاده شدید بیت کوین از ۳۰۰۰۰ دلار در دسامبر ۲۰۲۰ تا حدود ۴۲۰۰۰ دلار در این ماه افزایش پیدا کرده است.

از آنجا که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین ماهیت غیرمتمرکز دارند و هیچ سازمانی نمیتواند انرا کنترل کند بنابراین برای کار کردن در شبکه و تامین امنیت‌ آن نیاز است تا افرادی از سراسر دنیا این شبکه را پایدار نگه دارند و بتوانند سرویس‌ها و خدماتی را در اختیار شبکه قرار دهند. به این خدمات، استخراج یا ماینینگ ارز دیجیتال گفته می‌شود. افرادی که در این کار مشارکت می‌کنند را ماینر می‌گویند.

 

این در شرایطی است که با توجه به تعدادکم عرضه دستگاه‌های جدید استخراج ارز دیجیتال ، سختی استخراج شبکه Bitcoin به نسبت ثابت‌تر بوده.

در نتیجه، درآمد روزانه ماینر بیت کوین، به ازای هر تراهش بر ثانیه توان محاسباتی که در اختیار شبکه قرار می‌دهد به میزان ۰.۲۵ دلار افزایش قیمت داشته است . این میزان از اواسط ۲۰۱۹ تا به ژانویه ۲۰۲۱ تکرار نشده بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *