وبلاگ

بررسی تکنیکال هفتگی ارز های دیجیتال ۹ فوریه (۲۱ بهمن)

 

 

بررسی تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین، کاردانو، بایننس کوین، پولکادات، دوج کوین و چین لینک را برای امروز (۲۱ بهمن) در ادامه خواهید خواند :

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین دیروز هم دوره با اعلام سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری شرکت تسلا در بیت کوین، به بیش از مقدار تاریخی اخیر خود در ۴۱,۹۵۹.۶۳ دلار رفته و در روز جاری سطح ۴۸,۰۰۰ دلار در صرافی بایننس نیز دیده شده.

دلیل این حرکات را می‌توان به تقاضای نهادی شدید در بازار مرتبط ساخت که قیمت‌ها را به سمت قله‌های جدید برده است.

 

 

با بالا رفتن پرقدرت قیمت به بالای مقاومت ۴۱,۹۵۹.۶۳ دلار در روز گذشته، مسیر رشد آن تا مقاومت روانی ۵۰,۰۰۰ دلار باز خواهد بود. احتمال دفاع قوی فروشندگان از این سطح وجود خواهد داشت. اما با نقض این مقاومت، احتمال رشد قیمت تا ۶۰,۹۷۴.۴۳ دلار افزایش خواهد یافت.

در طرف مقابل، اگر قیمت با سرعت به زیر سقف الان آن در ۴۱,۹۵۹.۶۳ دلار در حال حرکت باشد و موفق به اثبات در زمان چند روز در بالای این سطح نشود، خرس های بازار برای پایین آوردن آن به زیر ۳۸,۰۰۰ دلار سعی و تلاش خواهند کرد.

در این راستا بار دیگر ، احتمال دیده شدن  میانگین‌های درحال حرکت وجود خواهد داشت. نزول قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳۶,۱۹۶ دلار، نخستین نشانه از ضعیف شدن روند صعودی خواهد بود وپایین اومدن قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۳۳,۲۵۰ دلار، احتمال اصلاح بالا و عمیق قیمت را متذکر میشود .

 • مقاومت‌ها: ۵۰,۰۰۰ – ۶۰,۹۷۴.۴۳
 • حمایت‌ها: ۴۱,۹۵۹.۶۳ – ۳۸,۰۰۰ – ۳۶,۱۹۶ – ۳۳,۲۵۰

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در ۵ فوریه (۱۷ بهمن) از مقاومت ۱,۷۵۷.۳۳۸ دلاری خود به سمت پایین در حال حرکت بوده است، اما خریداران با تمام قوا در اطراف سطح شکسته‌شده (بریک اوت) در ۱,۴۷۴.۰۹۶ دلار به بازار ورود کردند .

این کار را می‌توان از شمع بلند قیمت در کندل ۷ فوریه (۱۹ بهمن) دید .

 

 

شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت خود نشان از بهتر بودن خریداران در بازار دارد.

با توجه به ثابت بودن قیمت در بالای سطح ۱,۷۵۷.۳۳۸ دلار، می‌توان گفت ادامه روند صعودی از اول شروع خواهد شد.

مقصد بعدی قیمت در مسیر صعود ۱,۸۷۰ دلار خواهد بود و در بالای آن احتمال حرکت تا مقاومت روانی ۲,۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

در طرف مقابل اگر قیمت از سطوح فعلی برگشت داشته باشد، احتمال نوسانات محدود آن به مدت چند روز در فاز تحکیم بین دو حد ۱,۴۷۳.۰۹۶ الی ۱,۷۵۷.۳۳۸ دلار وجود خواهد داشت. شکست و پایین اومدن قیمت به زیر حد پایین این محدوده، آن را تا میانگین متوسط متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۱,۱۴۸ دلار به پایین خواهد کشید.

 • مقاومت‌: ۱,۷۵۷.۳۳۸ – ۱,۸۷۰ – ۲,۰۰۰
 • حمایت‌: ۱,۴۷۳.۰۹۶ – ۱,۱۴۸

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

مومنتوم (شتاب) قیمت کاردانو پس از خروج از سقف کانال صعودی خود در ۵ فوریه (۱۷ بهمن) بالا رفته و گاوهای بازار به‌راحتی قیمت را به بالای مقاومت ۰.۶۰ دلار هدایت کرده‌اند. این حرکت احتمال رشد قیمت را تا ۰.۸۰ دلار افزایش خواهد داد.

 

 

اگرچه شیب صعودی میانگین‌‎های متحرک برتری خریداران را در بازار نشان می‎‌‌دهد، حرکت شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه اشباع خرید، از اصلاح احتمالی یا وارد شدن قیمت به فاز تحکیم در مدت کوتاه هشدار می‎‌دهد.

تحکیم قیمت بیان‌گر این است که معامله‌گران برای ذخیره کردن سود معاملات خود عجله‌ای ندارند. این کار دیدگاه ادامه روند صعودی قیمت را بهبود خواهد بخشید.

در طرف مقابل اصلاح قیمت ممکن است آن را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۴۵۴ دلار به پایین بکشد. جهش قوی قیمت از این سطح، دست‌نخورده ماندن روند صعودی را نشان داده و ریزش به زیر آن، ضعیف شدن شتاب صعودی قیمت را متذکر میشود .

 • مقاومت‌ها: ۰.۸۰
 • حمایت‌ها: ۰.۴۵۴

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل در هفته گذشته در بالای سطح ۰.۳۸۵۰ دلار در حال به اثبات رسیدن است، اما خریداران به‌ قصد بردن آن به بالای سطح ۰.۵۰ دلار در تکاپو هستند. این کار نشان میدهد که از کمبود تقاضا در سطوح بالاتر قیمت دارد.

 

خرس‌های بازار در ۷ فوریه (۱۹ بهمن) برای پایین کشیدن قیمت به زیر حمایت ۰.۳۸۵۵ دلار تلاش کرده اما موفق نبوده‌اند. این حرکات نشان میدهد که خریداران با ریزش‌های قیمت به بازار وارد میشوند . وقتی‌که فروشندگان با بازیابی قیمت شروع به کار میکنند و خریداران در ریزش‌ها وارد میشوند ، قیمت درون یک محدوده حصارزده  باقی خواهد ماند.

بریک اوت و بسته‌شدن قیمت در بالای مقاومت ۰.۵۰ دلار، روند صعودی آن را با هدف ۰.۶۵ دلار ادامه خواهد داد، در عین حال نقض حمایت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۳۷۴ دلار، قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۰.۳۱۲ دلار به پایین خواهد کشید.

 • مقاومت‌ها: ۰.۵۰ – ۰.۶۵
 • حمایت‌ها: ۰.۳۸۵۰ – ۰.۳۷۴ – ۰.۳۱۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات

موفق عمل نکردن خرس‌ها در پایین کشیدن و ثابت بودن قیمت پولکادات در زیر سطح ۱۹.۴۰ دلار، باعث جذب خریداران و پشت سر آن هدایت قیمت به سمت سطوح بروز در روز جاری شده است.

 

هدف قیمت در مسیر صعود ۲۴.۰۸ دلار و در بالای آن ۳۰ دلار خواهد بود.

شیب هر دو میانگین متحرک صعودی بوده و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی ناحیه اشباع خرید قرار گرفته است. مجموعه این عوامل بهتر بودن خریداران را نشان می‌دهد.

دیدگاه صعودی با چرخش جهت چرخش قیمت و ریزش به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۷.۹۱ دلار منتفی خواهد شد. این چنین حرکتی توانایی پایین آوردن قیمت را تا حمایت بعدی در ۱۴.۷۲۵۹ دلار خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۲۴.۰۸ – ۳۰
 • حمایت‌ها: ۱۹.۴۰ – ۱۷.۹۱ – ۱۴.۷۲۵۹

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین در ۵ فوریه (۱۷ بهمن) به بالای مقاومت ضلع بالای الگوی کنج صعودی رفته است. در حال و وضعیت فعلی فروشندگان برای تأخیر در روند صعودی در ۹۵ دلار تلاش خواهند کرد.

 

بعد از اصلاح کم‌شدت قیمت در ۷ فوریه (۱۹ بهمن)، خریداران درصدد ادامه روند صعودی هستند. نخستین هدف قیمت در مسیر صعودی ۹۵ دلار و در بالای آن ۱۰۰ دلار خواهد بود.

در طرف مقابل فتیله بلند شمع روزانه قیمت در روز جاری نشان از ذخیره سود معاملات به‌دست گروهی از معامله‌گران دارد.

با پایین اومدن قیمت به زیر سطح ۳۸.۲ درصد اصلاحی فیبوناچی موج اخیر صعودی در ۸۴.۵ دلار، احتمال دیده‌شدن دوباره سطح بریک اوت شده ۷۷.۵ دلار وجود خواهد داشت. در زیر این سطح نیز احتمال حرکت دوباره قیمت به داخل الگو وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۹۵ – ۱۰۰
 • حمایت‌ها: ۸۴.۵ – ۷۷.۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

قیمت لایت کوین طی چند روز گذشته بین دو حد پایین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۴۴.۹۸ دلار و حد بالای ۱۶۰ دلار محصور شده است. خریداران در وضعیت حال قیمت را بالای این محدوده برده اند.

در همچین شرایطی مقصد بعدی قیمت در مسیر صعود ۱۸۵.۵۸۲۱ دلار خواهد بود.

 

 

در بالای این سطح نیز احتمال ادامه روند صعودی با هدف ۲۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

در طرف مقابل هم اگر قیمت از مقاومت بالاسر در ۱۸۵.۵۸۲۱ دلار چرخش کند، احتمال ریزش بار دیگر آن تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه وجود خواهد داشت. بریک اوت قیمت به زیر میانگین‌های متحرک اولین نشانه تضعیف آن خواهد بود و احتمال ریزش آن تا ۱۲۰ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۱۶۰ – ۱۸۵.۵۸۲۱ – ۲۰۰
 • حمایت‌ها: ۱۴۴.۹۸ – ۱۲۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت دوج کوین

پامپ قیمت دوج کوین طی ۲۸ و ۲۹ ژانویه (۹ و ۱۰ بهمن) با فشار فروش شدید در ۰.۰۸۷۵ دلار روبه‌رو شده است. با توجه به اینکه قیمت در ۳۰ ژانویه (۱۱ بهمن) ریزش داشته است اما فروشندگان موفق به زیاد شدن فشار فروش نشده‌اند.

جریان خرید سنگین در سطح های پایین‌تر، روند صعودی را در ۴ فوریه (۱۶ بهمن) ادامه داده است.

در راستای این حرکات قیمت به بالای مقاومت روانی ۰.۰۵۰ دلار حرکت کرده و تثبیت پیدا کرده است .

 

 

با وجود اینکه قیمت از مقاومت ۰.۰۸۷۵ دلار به سمت پایین حرکت کرده است، اما فتیله بلند شمع قیمت در شمع ۸ فوریه (روز گذشته) نشان از جریان انباشت به‌دست خریداران دارد. اگر این افراد موفق به هدایت قیمت به بالای سطح ۰.۰۸۷۵ دلار شوند، احتمال بالا رفتن مومنتوم قیمت وجود خواهد داشت.

مقصد بعدی قیمت در مسیر صعود ۰.۱۰۲۴۱۲ دلار و در بالای آن ۰.۱۳ دلار خواهد بود.

برخلاف تصور اگر قیمت از ۰.۸۷۵ دلار به سمت پایین چرخش کند، احتمال نوسان قیمت به‌مدت چند روز در فاز تحکیم و قبل از حرکت جهت‌دار بعدی وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۰.۰۸۷۵ – ۰.۱۰۲۴۱۲ – ۰.۱۳
 • حمایت‌ها: ۰.۰۵۰

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت چین لینک

فتیله بلند شمع قیمت چین لینک در ۷ فوریه (۱۹ بهمن) نشان از ورود خریداران به بازار با ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۳.۱۵ دلار دارد. چنانچه این افراد موفق به هدایت قیمت به بالای ناحیه مقاومتی ۲۵.۷۸۲۴ الی ۲۷ دلار شوند، ادامه روند صعودی ممکن خواهد بود.

 

 

هدف اولیه قیمت در مسیر صعود ۳۰ دلار و در بالای آن ۳۳ دلار خواهد بود. شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت خود، نشانه از برتری خریداران دارد.

در طرف مقابل اگر قیمت از این ناحیه به سمت پایینحرکت داشته باشد ، فروشندگان دوباره جهت منظور پایین آوردند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه تلاش خواهند کرد. در همچین شرایطی احتمال ادامه ریزش تا ۲۰.۱۱۱۱ دلار نیز وجود دارد.

 • مقاومت‌ها: ۲۵.۷۸۲۴ – ۲۷ – ۳۰ – ۳۳
 • حمایت‌ها: ۲۳.۱۵ – ۲۰.۱۱۱۱

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش در ۶ فوریه (۱۸ بهمن) به بالای مقاومت ۴۶۵.۰۲ دلار رفته است، اما خریداران موفق به ثابت کردن بریک اوت قیمت نبوده‌اند. این کار باعث ذخیره سود معاملات شده است و قیمت در ۷ فوریه (۱۹ بهمن) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۴۳۹ دلار رفته است.

 

در ‌هرصورت فروشندگان موفق به افزایش فشار فروش و هدایت قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۴۲۲ نشده‌اند.

در مقابل خریداران بار دیگر قیمت را به بالای ۴۶۵.۰۲ دلار هدایت کرده‌اند. این احتمال رشد قیمت تا ۵۱۵ دلار را افزایش خواهد داد.

در طرف مقابل اگر قیمت از سطوح فعلی حرکت داشته باشد و به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه حرکت کند، هشداری مبنی بر تضعیف روند صعودی دریافت خواهیم کرد.

 • مقاومت‌ها: ۵۱۵
 • حمایت‌ها: ۴۶۵.۰۲ – ۴۲۲

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *