وبلاگ

ارزش بازار اتریلیون دلاری بیت کوین حباب یا دارای جای رشد بیشتر

پس از رسیدن ارزش بازار بیت کوین به ۱ تریلیون دلار، بسیاری این سؤال را مطرح کردند که آیا بیت کوین به یک حباب تبدیل شده است یا همچنان فضا برای رشد این ارز دیجیتال وجود دارد.

به گزارش کوین تلگراف، در تاریخ ۱۹ فوریه (۱ اسفند ۹۹) برای اولین بار ارزش بازار بیت کوین از یک تریلیون دلار گذشت. هر چند این اتفاق برای سرمایه‌گذاران هیجان‌انگیز بود، این نگرانی را نیز برای آنان در پی داشت که مبادا این دارایی گرفتار یک حباب شده باشد.

اگرچه تعداد انگشت‌شماری از شرکت‌ها به این موفقیت (ارزش بازار یک تریلیون دلاری) دست پیدا کرده‌اند، بازار سهام به‌طور بالقوه‌ای ایجاد درآمد می‌کند که از آن می‌توان برای بازخرید سهام، تقسیم سود و یا توسعه منابع درآمدی اضافی استفاده کرد. این در حالی است که طلا، نقره و بیت کوین فاقد این ویژگی هستند.

از سوی دیگر با افزایش پذیرش بیت کوین، احتمالاً همین شرکت‌ها مجبور خواهند شد برخی از موقعیت‌های نقدی خود را به دارایی‌های غیرتورمی منتقل کنند و این موضوع تقاضا برای طلا، نقره و بیت کوین را تضمین می‌کند.

در واقع داده‌ها نشان می‌دهد که تنوع‌بخشی بین بیت کوین و دارایی‌های سنتی، ریسک تعدیل‌شده بهتری به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد که نادیده گرفتن آن برای شرکت‌ها مدام دشوارتر می‌شود.

ارزش بازار بیت کوین همچنان بالاتر از مرز یک تریلیون دلار قرار دارد و اهمیت این موضوع به‌سادگی قابل چشم‌پوشی است؛ مگر آنکه ارزش بازار بیت کوین را با دیگر دارایی‌های برجسته جهانی مقایسه کنیم. تا به امروز کمتر از ۱۰ دارایی قابل معامله به چنین موفقیتی نائل شده‌اند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *